Музика ,ритміка, танці в житті дитини.

МУЗИКА, РИТМІКА, ТАНЦІ В ЖИТТІ ДИТИНИ
             Музика. Після того, як малюк почне добре тримати голівку, ви можете залучати його в активне прослуховування музичних композицій. Візьміть дитину на руки – потанцюйте з нею, дайте їй можливість відчути музичний ритм, легкість ваших рухів, інтонаційно-образний зміст музики. Адже рух – це зрима музика. Візьміть у руки ляльку (або м’яку іграшку) та покажіть дитині як вона «танцює» під музику, «підспівує»; запропонуйте дитині взаємодію з лялькою (нехай танцюють разом, співають). Однорічні дітки із задоволенням рухаються під музику, пританцьовують, повторюють танцювальні рухи за дорослими. Давати слухати музику можливо ще в утробі – матуся може відпочивати під класичну музику, тим самим залучаючи і малюка.
 Танці. Дуже важливо почати займатися танцями з раннього дитинства, поки м’язи дитини тільки розвиваються, і є можливість сформувати їх пластичними. Що ж це таке? Це заняття під час яких відбувається: розучування танцювальних елементів, вміння імітації пластиці тварин, участь у постановці танцю. Залучати дитину до занять краще

з 3-4 річного віку.
           Ритміка – це передача музики через рухи, це емоційний відгук на музику. Ритміка – це виконання простих танцювальних вправ під музику. Вона доступна дітям, починаючи з раннього віку. Ритміка дає вихід підвищеної рухової енергії дитини. Ритміка закладає надійний фундамент для подальшого фізичного вдосконалення дитини. Відомо що рухи, які здійснюються під музику, виконуються легше, дихальний апарат працює більш енергійно, збільшується глибина дихання, підвищується поглинання кисню. Тим самим, ритмічні вправи сприяють фізичному вихованню та зміцненню дитячого організму. В процесі роботи над рухами під музику, формується художній смак дітей, розвиваються їхні творчі здібності. Таким чином, заняття ритмікою надають різнобічний вплив на дітей, сприяючи вихованню гармонійно розвиненої особистості. Ритміка створює відчуття радості, свободи руху, викликає радісний відгук на музику, повідомляє більш світле сприйняття життя. Ритмікою краще розпочинати займатись з 2-х річного віку.
Під музику вибудовується ритміка організму, при якій фізіологічні реакції протікають найбільш ефективно. При вміло підібраній мелодії знижується втома, поліпшується самопочуття. Не робіть музику настільки голосно, щоб вона глушила дитину – це може насторожити малюка, і навіть його злякати. Скоро Ви помітите, яким мелодіям дитина віддає перевагу, і у вас з’явиться можливість робити добірки його улюблених композицій. Музика повинна завжди бути у житті малюка, стати повноцінним компонентом його духовної культури. Діти дуже чутливі до інтонацій, півтонів, настрою; для них музика – світ радісних переживань. Важливо якщо ваша дитина навчиться любити і розуміти музику, яка наповнить його душу гармонією, відкриє перед дитиною все таїнства життя.